לבחור מדפים מעץ

 

איך נדע לבחור מדפים מעץ שבאמת מתאימים לצרכים שלנו

כאשר נרצה לרכוש מדפים מעץ חשוב מאוד שנדע מראש מה אמור להיות תפקידו, ז"א אילו פריטים יונחו עליו, האם המדף יצטרך לשאת משקל קל יחסית של פריטים דקורטיביים או משקל כבד כמו ספרים או כלי מטבח. לאחר שהגענו להבנה כיצד ישרת אותנו מדף קיימים שלושה פרמטרים עיקריים שחשוב שנבחן בהקשר זה : סוג העץ, עובי המדף וסוג תומכי המדף, כל אחד מהפרמטרים האלו משפיע בסופו של דבר על יכולת המדף לשאת את העומס שעליו.

ניתן לחלק את סוגי העומסים השונים בצורה הבאה:

  • עומס קל – צמחים קטנים, תמונות ואביזרי נוי קלים כמו נרות, כלי קריסטל, קופסאות תבלינים ועוד
  • עומס בינוני – ספרים בגודל בינוני בעלי כריכה רכה כמו ספרי לימוד
  • עומס כבד – כלי מטבח כמו צלחות או כוסות, ספרים גדולים בעלי כריכה עבה, עציצים גדולים ועוד

הסיווג בפועל של העומס המיועד צריך להיות לפי "תחושת ההיגיון", אם יש ספק עדיף תמיד לבחור במדפים מעץ חזקים יותר שיכולים לעמוד בעומס ולא לקרוס.

במאמר זה נציג הנחיות כלליות להשוואה בין החומרים ועצות שונות אותן ניתן לקבל מהנגר או הספק  של המדף:

  • עץ מלא הוא חומר חזק אשר אותו ניתן להזמין בגדלים ועוביים שונים אשר יתאימו לצורכי המדף. בנוסף עץ הוא חומר שקל יחסית לעבוד אתו ולעצב אותו בהתאם לרצונות שלנו, למשל לכה, צבע ועוד, לכן בבואנו לבחור את החומר ממנו עשוי המדף עצמו, עץ מלא הוא שיקול טוב שכן מדובר בחומר נוח לעבודה וקל לעיצוב. בנוסף קיימות המון אפשרויות של עצים מהם נוכל לבחור בהתאם לטעם האישי שלנו.
  • עובי המדף כמו גם הרוחב שלו הם נגזרות של מה שבסופו של דבר יונח על המדף. במידה ונרצה מדף לספרים לדוגמה חשוב שניקח בחשבון את גודל הספרים הגדולים ביותר ונתייחס תחילה לרוחב שלהם ונוודא שהמדף מספיק רחב (עמוק) להכיל בתוכו את הספר. שנית נתייחס למשקל הספרים הכבדים ביותר ובהתאם לכך נחשב את עובי המדף הדרוש. את נתון העובי לרוב קשה לדעת לבד ולכן מומלץ להתייעץ עם הנגר, או מי שאחראי לאספקת המדף.
  • תומכי המדף מוצעים לרוב מעץ מלא או מתכת בעיצובים שונים. הבחירה של הגדלים והעוביים השונים של התומכים חייבת להיות בהתחשב בעומס שיצטרכו לשאת המדפים. תומכי המדף "סוחבים" עליהם לא רק את מה שיונח על המדף, אלא גם את המדף עצמו ולכן חשוב מאוד לקחת בחשבון בעת בחירת התומך את העומס אותו יכול לשאת וכמובן לא פחות חשוב את אורכו של התומך. ככל שתומך המדף אמור לשאת משקל כבד יותר כך עדיף תמיד לבחור בתומך מדף ארוך (אפילו מעבר לקצה המדף) שיתמוך במדף לכל רוחבו.

לסיכום מדפים מעץ הם רהיטי עם אחריות כפולה, הם משפיעים על הצביון העיצוב של החלל בו הם ממוקמים אך לא פחות חשוב הם אחראים על ארגון ואחסון הפריטים שלנו. בחירה נכונה של מדפים למטבח לדוגמה תהיה לפי פרמטרים ספציפיים שהם בעצם נגזרת של מהות השימוש במדף.

מעוניינים במדף או סדרת מדפים חדשה לבית או לעסק Studio Wood  הוא הסטודיו שלכם. כאן תוכלו לקבל שורה ארוכה של רהיטי עץ מלא מעוצבים בסגנונות שונים (קלסי, כפרי או אורבני) מהעץ המועדף עליכם – אורן, אלון, עץ מיושן או אגוז. בסטודיו תקבלו שירות מטעם טובי הנגרים המנוסים, מבלי להתפשר על יחס אישי ותכנון מסודר ומאורגן של כל רהיט אשר תבקשו.

לקטלוג המדפים שלנו