על ההבדל בין נגרייה לסטודיו לעיצוב רהיטי עץ מלא בהתאמה אישית 

סטודיו לעיצוב ובנייה של רהיטים מעץ מלא מתרחקת מהתדמית התעשייתית ומצליחה להביא לידי ביטוי באופן ניכר יותר את ההקשרים שבין אמנות לאומנות. המהות העיקרית היא ליצור פריטים בודדים בעיצוב שונים וייחודים והכול בהתאם לדרישותיו ורצונותיו של הלקוח.

על הבדלים מהותיים נוספים

מה ההבדל התפיסתי בין נגריה רגילה לסטודיו לעיצוב רהיטים?

ההבדל העיקרי הוא הנושא של תכנון ובניית כל רהיט בהתאם לדרישת הלקוח, אין פס ייצור או מלאי ממנו בוחרים, אלא כל לקוח והרהיט שלו. יתר על כך כאשר בונים לכל לקוח פריט לפי הזמנה רמת הרזולוציה של הירידה לפרטים עולה מאוד כך שקל יותר להביא את המוצר להתאמה כמעט מלא ללקוח שמזמין אותו, הבדל נוסף הוא היחס האישי והמעורבות של כל לקוח בתהליך. ככל שאלו מקבלים התייחסות כך אופי הנגרייה מוגדר כאופי של סטודיו לעיצוב רהיטי עץ מלא. כאשר הלקוח אינו מספר סידורי הרהיט שלו הוא לא עוד חלק מפס ייצור, אלא מתוכנן ומיוצר בהתאמה מושלמת לדרישות ולרצונות, הגדרת העסק הופכת  מנגרייה לסטודיו לעיצוב רהיטים.

על תהליך העבודה. איך מתחילים לתכנן רהיט?

הלקוח בד"כ פונה אלינו עם רפרנט של מוצר שראה אצלנו באתר או במקום אחר או לחליפין הוא מגיע עם רעיון בראש של רהיט שהוא רוצה לדוגמה שולחן אוכל ל – 6 סועדים ומשם אנחנו מתחילים אפיון מדוקיו יותר של הרהיט גם ברמת העיצוב וגם ברמת המידות. יש לקוחות שונים עם צרכים שונים ולכן אין שני שולחנות אוכל מעוצבים דומים. יש לקוחות שמגיעים עם רעיון מאוד מובנה ויש אחרים שמבקשים הכוונה עמוקה יותר. כל מקרה לגופו. הפגישה הראשונית היא קודם כל במטרה לתכנן את הרמה הפרקטית של הרהיט בהתאם לצורכי הלקוח, תוך התייחסות לסגנון העיצובי עליו הוא מתחבר ולמיקום שלו, פרמטר קריטי מאוד. בהמשך נשב על בחירת חומרים שמתאימים לסגנון אליו מתחבר הלקוח ובסוף התהליך משלבים את השניים יחדיו – סגנון ופרקטיקה".

ברגע שלקוח מזמין עבודה, הוא נהפך להיות חלק בלתי נפרד מהתהליך של עיצוב הרהיט שלו. בכל שלב הוא מקבל תמונות, כך שיראה בדיוק באיזה שלב אנחנו נמצאים ובמקביל ייתן את דעתו על הדברים וכך הוא גם רואה את הרהיט בזמן אמת וגם יכול לתת הכוונה על דברים מסוימים, מה שמסייע לנו לדייק יותר בעיצוב ובכך להגיע להגשמת החזון שלו. הלקוח הופך שותף מלא לתהליך לאורך כל הדרך, שזה לדעתנו יתרון גדול מאוד לשני הצדדים.

יש לקוחות שמגיעים עם חלום מסוים. ראו תמונה במגזין, ראו משהו יפה אצל השכנים… פה אנחנו נכנסים לתמונה במטרה ולהגשים להם את הפנטזיה?

 אין לנו מגבלה של יכולת. זה כיד הדמיון. אנחנו לא עובדים על ליין מסוים אלא פרטני בהתאמה לכל לקוח. העבודות לא חוזרות על עצמן ואנחנו נותנים לדמיון לפרוח.

עם אילו חומרים אנחנו עובדים?

חומר הבסיס שלנו הוא כמובן עץ מלא לכל סוגיו וגווניו מאלון, לסיסם הודי ועד אגוז לכל סוגיו, אבל גאולת הכותרת שלנו הוא כמובן השימוש באורן. אורן הוא עץ יחסית זול איתו ניתן להגיע למחוזות מדהימים באמצעות תהליכים שונים, למשל יישון אותו אנחנו מעבירים בסטודיו שלנו, תהליך שמעניק לעץ מראה ייחודי של עץ עתיק, יישן. יחד עם העץ אנחנו כמובן משלבים כמעט כל חומר שקיים. הבחירה של החומרים נובעת מהמראה, התחושה והסגנון שהלקוח ו\או האדריכל מכוונים אליהם, יחד עם התקציב שמוקצה לפרויקט.

לקטלוג המוצרים שלנו