טיפים שיעזור לכם לדעת איך לבחור ריהוט כפרי 

ריהוט כפרי הוא חלק מסגנון עיצוב (העיצוב הכפרי) בעל טרנד עולמי שהולך וגובר, אשר אותו ניתן למצוא כיום בבתים רבים. לכל רהיט שנבקש קיימת גם אופציה בסגנון עיצוב כפרי. באפיון שלו העיצוב הכפרי ככלל והריהוט הכפרי בפרט הוא בעל מראה מתוחכם ומחוספס, אשר מציע  מגוון של חומרים אורגניים, טבעיים בהם נעשה שימוש ליצירתו, כמו גם האלמנטים הדקורטיביים בעלי אותו סגנון. מעל הכול ריהוט כפרי מעניק מראה "חי", מזמין ולא יומרני תוך שילוב של נגיעות ואלמנטים מבחוץ (outdoor) כזה שמוביל בסוף לתחושת חמימות בחלל.  

אנחנו ב – studio-wood מאוד אוהבים לשלב את סגנון העיצוב הכפרי במוצרים שלנו ואף ניתן לומר שהוא בעל נוכחות בהרבה מהפריטים שלנו. 

במאמר זה החלטנו להביא כמה טיפים שיעזור לכם לבחור את הריהוט הכפרי הנכון שיהפוך כל חלל או חדר לנווה מדבר כפרי, מקסים ונוח:

  • עץ טבעי חומר הגלם בסיסי – כאשר מדובר בריהוט כפרי רהיטים מעוצבים מעץ מלא הם לרוב המפתח לעיצוב הכללי של החלל. לרוב כאשר נרצה להכניס אלמנטים של עיצוב כפרי לחלל הבית רהיטים ופריטים מעץ מלא טבעי או שימוש בעץ ממוחזר זה "הסוד" העיקרי להענקת המראה המבוקש.
  • בחירת הגוונים הנכונים – הרוב המכריע של ריהוט בעל מראה כפרי מתקיים כאשר נעשה שימוש בעץ טבעי תוך שמירה על הגוון הטבעי שלו או כאשר נעשה שימוש בעץ אשר עבר תהליך יישון (stained wood) כזה שמעניק לו מראה ישן ועתיק. גם שימוש בצבע או גוון בהחלט אפשרי אך חשוב לזכור שהאידאל הוא להישאר עם צבעים חמים ועשירים, כמו גם גוונים אורגניים, טבעיים יותר, זאת על מנת לתת לחלל אווירה רגועה וטבעית.
  • שמירה על המראה טבעי של החומר – הסוד בבחירת הריהוט הוא לבחור פריטים שבעיצוב שלהם נשמר המראה הטבעי של העץ, שניתן לראות את קווי הזרימה והקימורים הפנימיים של העץ במילים אחרות חשוב שברהיט עדיין ניתן יהיה לראות את המקור שעדיין ניתן יהיה לראות שחומר הגלם בו נעשה שימוש הוא עץ המוצג ביופיו ומראהו הטבעי.
  • פריטים מסיבים ובעלי נוכחות רבה – פריטי ריהוט רבים אשר נכנסים תחת הגדרת העיצוב הכפרי הם בעלי מראה מסיבי ונוכחות רבה, כאילו נלקחו מתוך בקתת עץ או קוטג' כפרי באמצע היער. הם בד"כ גדולים בקנה המידה ולרוב חסרי עדינות, אך אין זה אומר שכל רהיט כפרי חייב להיות מהמסיביים ביותר, אלא ניתן תמיד למצוא או לעצב פריט בעל מראה כפרי שיש בו גם שמץ של עדינות תוך שמירה על העקרונות האחרים.

לסיכומו של עניין עיצוב כפרי הוא  בעל מראה  מחוספס, טבעי וחם. אם מחפשים לקיים את העקרונות האלו בעיצוב הבית מבלי להקריב יופי או סגנון העיצוב הכפרי זו אופציה אידאלית. במובנים רבים עיצוב כפרי מאפשר להכניס תחושה אורגנית, טבעית יותר לתוך הבית, כך שניתן להכניס אלגנטיות טבעית לתוך החלל בשילוב עם חמימות ע"י הכנסת פריטים ורהיטים בעלי צביון כפרי.

אם מתחשק לכם להכניס לביתכם רהיט בעיצוב כפרי כמו מדפים מעץ מלא, שולחן סלון, או שולחן אוכל שיפגין נוכחות רבה בפינת האוכל שלכם, אנחנו ב – studio-wood  נשמח לתכנן ולבנות עבורכם את המוצר המושלם שיתאים בדיוק לצרכים, לתקציב וסגנון העיצוב שתבחרו.

 

לקטלוג המוצרים שלנו