באלו סוגי עצים ניתן להשתמש לבניית חיפוי קיר מעץ

חיפוי קירות הפכו בשנים האחרונות לטרנד עיצובי החולש על כל עולמות וסגנונות העיצוב. ניתן למצוא אותם במשרדים, ברים, חנויות ובתים פרטיים. הם מוצעים במגוון סגנונות עיצוב מהמראה היוקרתי ביותר ועד לעיצוב תעשייתי ובועט בו נשעה שימוש בעץ ממוחזר תוך שמירה על סימני העבר שלו; צלקות, סיכות, מסמרים וכד'.

אז מהן בעצם סוגי העץ מהם אפשר לבנות קיר כזה:

 

 

 

חיפוי קיר מעץ משטחים – משטחים משמשים למשלוח והם לעתים קרובות זמינים במחירים זולים יחסית, אך יש לקחת בחשבון כי בניית קיר מעץ משטחים מצריכה שימוש בכלים המתאימים ולא מעט עבודה  טרם תחילת בניית הקיר עצמו כמו; פרוק המשטחים, הקצאה ושיוף של העץ ורק לבסוף חיתוך הקורות למידות הרצויות. מה שיכול להפוך את התהליך לארוך ומייגע, אך בהחלט יכול להוביל לתוצאה מהרשימה . 

 

 

 

 

חיפוי קיר מעץ ממוחזר – לוחות עץ ממוחזר מגיעים ממקורות שונים שעברו תהליכים שונים, ביניהם גם עץ משטחים אך לא רק. השילוב הזה של סוגי עצים שונים ממקורות שונים הוא זה שמבטיח לנו בעצם  בסופו של דבר מראה קיר רב גווני וייחודי. ניתן לשלב בין לוחות צרים ולוחות רחבים יותר כך ששורות שונות בקיר יהיו בעוביים שונים ויעניקו מראה לא אחיד ויהפכו את הקיר לאטרקציה אמתית.

 

 

 

חיפוי קיר מעץ חדש (לא משומש) – בעוד הבחירה בעץ ממחוזר לכל סוגיו מעניק לקיר את המראה ייחודי שלו שימוש בעץ חדש לגמרי מאפשר לנו ליצור קיר בעל מראה יותר נקי, מראה חדש של חומר לא משומש. יש לא מעט אנשים שבהחלט אוהבים את הרעיון של חיפוי קיר, אך לא ממש מתחברים למראה של עץ משומש/ ממוחזר, עבור אילו בחירה בעץ חדש זוהי בהחלט אפשרות נהדרת. ניתן גם להשפיע על מראה העץ בדרכים שונות כך שעדיין יציע רבגוניות אך יהיה ללא המראה הממוחזר/ משומש.  בבחירת אפשרות זו כדאי לקחת בחשבון כי לרוב עלות הבנייה של קיר מעץ חדש לעומת עץ ממוחזר תהיה גבוהה יותר.

 

 

 

 

חיפוי קירות מלוחות מוכנים – בעוד השימוש בלוחות עץ חדשים מציע בחירה של סוג עץ אחד ממנו יבנה הקיר, בבחירה של לוחות מוכנים בעצם מוצעות ללקוחות פלטות מוכנות המשלבות מספר סוגי עצים בגוונים ועיצובים שונים. הלוחות עצמם מגיעים בכמה אפשרויות של מידות מהם ניתן לבחור. אפשרות זו היא לפעמים הנוחה ביותר הן מבחינת תהליך ההתקנה והן בבחירת המראה שלי הקיר, אך חשוב להדגיש שאפשרות זו בד"כ תהיה מהיקרות ביותר.

 

 

 

מה שהופך פרויקטים של בניית חיפויי קיר מעץ למרגשים ומסעירים הם מגוון האפשרויות הקיימות בפנינו בכל עת. ניתן לשייף את הקורות ולחשוף מעט את העץ כך שיהיה בעל יכולת ספיגה ואז פשוט "ללכלך" באמצעות חומרים שונים שיעניקו לעץ מראה משומש. ניתן לצבוע חלק המלוחות בגוון משוגע כמו כחול או ירוק. בעץ הממוחזר והמשטחים אפשר בהחלט להשאיר חלק מהמסרים בתוך העץ ובכך לחזק את המראה התעשייתי של החלל בו ממוקם הקיר.

 

לסיכומו של עניין ניתן לבנות חיפוי קיר מעץ במגוון סגנונות עיצוב שיתאימו לעיצוב החלל או אפילו דווקא ישברו אותו. אפשר להגיע לתוצאות מדהימות בזמן יחסית קצר וחשוב לא פחות ניתן להגדיר מראש תקציב לפרויקט שיגדיר לנו מה ניתן להשיג בתקציב זה הן מבחינת המראה והמידות והן מבחינת סוגי העצים והתוספות השונות, כמו צבע, גוון, לכה וכד'.

 

בא לכם להצטרף לטרנד המשגע ולהכניס חיפוי מעץ לאחד החללים בבית או במשרד, סטודיו ווד ישמח לשבת ביחד אתכם ולתכנן את הקיר המושלם שיתאים בדיוק לצרכים שלכם וישדרג לכם את החלל.

 

לצפייה בפרויקטים של חיפוי קיר