השלב השלישי – בחירת סגנון השולחן

לאחר בחירת החומר ממנו עשוי השולחן, עליה דיברנו במאמר הקודם, במאמר זה נתמקד בבחירת השפה העיצובית / חזותית של הרהיט החדש שלנו תוך סקירה של סגנונות העיצוב הקיימים בפנינו וכיצד יכולים לבוא לידי ביטוי בשולחן:

שולחן אוכל בעיצוב מסורתי – סגנון זה הוא כמו הצבע השחור בתחום האופנה. הוא לעולם לא מאבד מהרלוונטיות שלו, זה הסגנון "הבטוח" הזה תמיד חוזרים עליו אחריו שמאסנו בכל הטרנדים החולפים. ברוב המקרים הוא מצליח לשמור על האלגנטיות והמעמד שלו לאורך שנים. הוא מתאפיין בד"כ כלל בקווים ישרים, רגלים מחודדות ועיטורים עדינים, במידה יש.  שולחן אוכל בסגנון עיצוב זה לרוב התאפיין בצורה ריבועית או מלבנית עם ארבע רגליים כשחומר הגלם יהיה לרוב עץ מלא.

שולחן אוכל בעיצוב מודרני – הסגנון המודרני הוא מעיין תערובת של כלי עזר ואסתטיקה שפרחו בתחילת המאה ה – 20. סגנון זה מאופיין בקווים נקיים וזוויות חדות יחד עם משטח דקים יותר שמעניקים לחלל תחושה פתוחה ואוורירית. שולחן אוכל בסגנון זה פעמים רבות יהיה דווקא עגול בעל משטח עליון דק מאוד ורגל מרכזית.

 

שולחן אוכל בעיצוב כפרי –  העיצוב הכפרי מתאפיין בעיקר בשימוש בעץ מלא בצורתו ובצבעו הטבעיים בשילוב גוונים חמים. המראה הכללי של השולחן בסגנון עיצוב כפרי יהיה מגולף ובעל מראה פשטני המעניק תחושה של חיבור או קירבה לטבע, למקור. שולחן אוכל בסגנון כזה לרוב יהיה מורכב מבסיס ומשטח מעץ מסיבי בגוונים חמים.

שולחן אוכל בסגנון עיצוב תעשייתי – הסגנון התעשייתי נועד להעביר באמצעות אלמנטים שונים תחושה של תעשייה; מכונות, מפעלים וכלים. סגנון זה עושה שימוש רב במתכות חשופות ושילובם עם עץ מלא. ה "עיטורים"  בסגנון זה לרוב יהיו שימוש בחלודה, ועץ מיושן או ממוחזר, חלקים מתוך מכונות או אפילו רכבים, כמו גלגלי שינים ושרשראות ברזל. שולחן אוכל בסגנון עיצוב זה התאפיין בבסיס ברזל אולי בגוון שחור או טבעי יחד עם פלטת זכוכית או עץ  מסיבי ועבה ממוחזר או מיושן בגוון כהה.

שולחן אוכל בעיצוב אורבני – סגנון עיצוב האורבני מתאפיין בשילוב של אלמנטים גסים מעולם העיצוב התעשייתי יחד עם אלמנטים וגוונים רכים ועדינים שמטרתם לאזן את הנוכחות התעשייתית בעיצוב ובכך להביא לתחושת נינוחות ורוגע. שולחן בסגנון עיצוב אורבני התאפיין בפלטת עץ בגוון בהיר כמו אלון ורגליים מברזל בגוון טבעי או אפילו בגוון "צעקני" כמו תכלת, אדום, ירוק וכד'.

שולחן אוכל ויטנג' –  סגנון עיצוב זה מחזיר את כל הדברים הישנים והאהובים מן העבר ומשלב אותם עם פרטים מההווה. סגנון הווינטג' המציג שילוב של הדפסים וצבעוניות רבה יחד עם אלמנטים גדולים ובעלי נוכחות.  שולחן אוכל בסגנון זה לרוב נעשה שימוש בעץ מלא  ולא מעובד ועם מראה מחוספס יותר שמעניק תחושה עתיקה.

 

במעמד בחירת עיצוב שולחן של האוכל, כדי לקחת בחשבון את התאמתו לעיצוב הכללי של פינת או חדר האוכל. בחירה נכונה של עיצוב, כזה שיתאם לחלל בו ממוקם תבטיח הדגשה וביטוי נכון של המראה תוך שמירה על הרמונה ורוגע של החלל.

רוצים לעצב שולחן אוכל שמתאים בדיוק לצרכים, לתקציב ולעיצוב של פינת האוכל עליה אתם חולמים. אנחנו בסטודיו ווד נשמח לשבת אתכם ולתכנן את שולחן האוכל שיתאים בדיוק לצרכים שלכם.

לקטלוג שולחנות האוכל שלנו