שלב שני – בחירת החומר ממנו עשוי השולחן

לאחר בחירת הצורה הרצויה עליה דיברנו במאמר הקודם, בחירת החומר ממנו יהיה עשוי שולחן האוכל היא השלב הבא בקבלת ההחלטות. יש לזכור כי פעמים רבות כאשר אנחנו מדברים על החומר ממנו עשוי השולחן אנחנו מדברים על הפלטה העליונה, המשטח עליו אנחנו סועדים. בהמשך כמובן יש לתת גם התייחסות לבחירת החומר ממנו היה עשוי בסיס השולחן (הרגלים). 

שולחן אוכל מעץ מלא – עץ מלא הוא החומר הגלם בו נעשה השימוש הרב ביותר בשולחנות אוכל מעוצבים. הוא נחשב לחומר מאוד נוח ואיכות המציע מגוון רחב של אפשרויות הן ברמת העיצוב, הגודל, סוג העץ, בגוון, במראה ועוד. במילים אחרות בבחירת עץ מלא עבור שולחן אוכל האפשרויות הן אינסופיות וניתנות לשינוי והתאמה בהתאם לצרכים שלנו. יתרון ומשמעותי נוסף בבחירת חומר זה הוא האפשרות להגדיר מהו התקציב העומד לרשותנו ובתאם לכך להתאים או לעצב שולחן.

שולחן אוכל מזכוכית – זכוכית היא חומר נוסף ממנו ניתן למצוא מגוון של שולחנות אוכל. הזכוכית מביאה עמה אלגנטיות ואווריריות  לפינת האוכל, היא פותחת את המרחב הוויזואלי ומספקת משטח נקי ומראה מודרני. אך יש לזכור שזכוכית אינה מתאימה לכל בית וזאת משום שבבתים בהם יש עדיין ילדים קטנים שימוש בזכוכית כמשטח לשולחן אוכל יכולה להוות בעיה בטיחותית הפינות חדות וסבירות השבירה הגבוה הן בהחלט מכשול במקרה זה. החיסרון הגדול הוא שבמקרה של נזק לשולחן היה קשה מאוד, לפעמים אף בלתי אפשרי לתקנו.

שולחן אוכל מלבידים – לביד הוא סוג של עץ מעובד, כזה שעבר תהליך של הדבקה של שכבות דקות או שבבים לכדי פלטה שלמה איתה ניתן לייצר רהיטים שונים כמו שולחנות אוכל. לרוב הלביד עצמו אינו נשאר חשוף, אלא מצופה בשכבת פורמייקה, או P.V.C אשר מעניקה הגנה לחומר, שכן מדובר בחומר חלש יחסית, וגם מראה אסטטי. מחירם של שולחנות אילו יהיו לרוב זול יחסית, אך כמובן יש לקחת מחשבון שגם "אורך החיים" שלהם.

שולחן אוכל ממתכת – מתכת היא חומר נוסף בו נהוג לעשות שימוש לבניית שולחנות אוכל. אחד היתרונות הבולטים ביותר הוא עמידות המתכת לכתמים, מאחר ומאוד קשה להכתים או לפגוע במתכת קיימות פה מעין הבטחה לחיים קלים יותר מבחינת התחזוקה של שולחן מסוג זה. החיסרון העיקרי שלו יהיה משקלו הרב שיקשה על הזזתו בעת הצורך. שימוש בשולחן אוכל עשוי מתכת מכניס מודרניות לפינת האוכל, הוא חומר עמיד עד מאוד ונעים למגע  הוא משתלב היטב עם חללים המעוצבים בסגנון תעשייתי או אורבני.

שולחן אוכל משיש – בשיש נעשה לרוב שימוש כמשטח עבודה במטבחים ביתיים, אך בהחלט ניתן למצוא דגמי שולחן אוכל מפוארים עשויים מחומר זה. השיש עצמו הוא בעל מראה אלגנטי ויוקרתי המציע טקסטורות שונות ומגוונות שיכולות להתאים לסגנונות עיצוב רבים, לכן קיימת סבירות רבה שתצליחו למצוא שולחן אוכל משיש בעיצוב שיתאים לפינת האוכל שלכם. האחד היתרונות הבולטים של השיש הוא שמדובר בחומר עמיד במיוחד וקל לניקוי ומנגד אחד החסרונות הגדולים שלו הוא משקלו, שולחנות אוכל משיש ידועים ככבדים מאוד וקשים להזזה וניוד.

במעמד בחירת החומר ממנו יהיה שולחן האוכל שלכם, כדאי לקחת בחשבון את התאמתו של השולחן לעיצוב הכללי של פינת האוכל, שכן כלל המטרות שלנו בבחירתו הן התאמתו לצרכים ולטעם שלנו, אך גם לחלל בו ממוקם.

רוצים לעצב שולחן אוכל שמתאים בדיוק לצרכים, לתקציב ולעיצוב של פינת האוכל עליה אתם חולמים. אנחנו בסטודיו ווד נשמח לשבת אתכם ולתכנן את שולחן האוכל שיתאים בדיוק לצרכים שלכם.

לקטלוג שולחנות האוכל שלנו